VILLA NO24

Ankara , 2017, 405 m2

Ankara Alacaatlı’da yer alan, 405 metrekare kullanım alanına sahip olan üç katlı villa; üç kişilik bir ailenin yaşamı için tasarlanmıştır. Giriş kat mevcut plana sadık kalınarak; salon, mutfak, misafir WC, depo olacak şekilde planlanmış; bu katta oturma odası olarak sunulan alan vestiyer odası olarak revize edilmiştir. İkinci katta mevcut planlama değiştirilerek, ebeveyn yatak odası ve misafir odası kendilerine ait giyinme alanları ve banyoları olacak şekilde; çocuk odası yine kendine ait bir banyo ile planlanmıştır. Çamaşır odası yine bu katta bulunmaktadır. Çatı katı ise kitchenette, yaşam alanı, oyun alanı ve bir banyo olacak şekilde ailenin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiştir.

Modern stilde tasarlanan evin geneline hakim olan gri tonları; salon ve çocuk odasında sarı, yatak odasında mint, misafir odasında mavi ve çatı katında mint & pastel sarı tonlarıyla canlandırılmıştır.

'Dramatik renk kontrastlarıyla dingin renk geçişlerinin biraraya geldiği, farklı stillerin bir harmanı olarak kurgulanmış, sıradanlıktan uzak bir ev.'