VILLA HE

İstanbul , 2016, 665 m2

İstanbul Tuzla'da yer alan, 665 metrekare kullanım alanına sahip olan dört katlı villa; 6 odadan oluşan yaşam ve dinlenme alanlarının yanı sıra hamam, sauna, kapalı havuz, açık havuz, teras ve veranda bölümleri ile ailenin keyifle yaşam süreceği bir ev olarak tasarlanmıştır.

Evin tasarımı; farklı çizgilerin, malzemelerin ve dokuların birlikteliğinin yarattığı uyumlu bir kontrast ve zenginliğin yansımasıdır. Masif meşe parkelerin doğallığı; metal, lake, ayna gibi parlak yüzeylerle; yumuşak kadife döşemeler; parlak saten ve deri döşemelerle bir araya getirilirken; her oda için İstanbul şehrine göndermeler yapan farklı bir renk tonu tercih edilmiştir. El yapımı özel mobilyalar ve antika ögeler; imzalı modern tasarım ürünlerle buluşturulmuştur. Ferah ve aydınlık alanlarda, konforlu, rahat ve şık bir yaşam alanı yaratmak amaçlanmıştır.

Proje 2017 yılında European Property Awards Ödülleri kapsamında; iç mimari projesi ile Avrupa’nın En İyi Villalarından bir tanesi seçilmiştir.

'İstanbul'dan ilham alınarak belirlenen renk kartelasıyla, harmanlanan tarzların ve malzemelerin uyum içindeki keskin kontrastlarıyla;

şehrin kendisine atıfta bulunan bir tasarım.'