VILLA HE

İstanbul , 2016, 665 m2

İstanbul Tuzla'da yer alan, 665 metrekare kullanım alanına sahip olan dört katlı villa; 6 odadan oluşan yaşam ve dinlenme alanlarının yanı sıra hamam, sauna, kapalı havuz, açık havuz, teras ve veranda bölümleri ile ailenin keyifle yaşam süreceği bir ev olarak tasarlanmıştır.

Evin tasarımı; farklı çizgilerin, malzemelerin ve dokuların birlikteliğinin yarattığı uyumlu bir kontrast ve zenginliğin yansımasıdır. Masif meşe parkelerin doğallığı; metal, lake, ayna gibi parlak yüzeylerle; yumuşak kadife döşemeler; parlak saten ve deri döşemelerle bir araya getirilirken; her oda için İstanbul şehrine göndermeler yapan farklı bir renk tonu tercih edilmiştir. El yapımı özel mobilyalar ve antika ögeler; imzalı modern tasarım ürünlerle buluşturulmuştur. Ferah ve aydınlık alanlarda, konforlu, rahat ve şık bir yaşam alanı yaratmak amaçlanmıştır.

Proje 2017 yılında European Property Awards Ödül Töreni'nde iç mimari projesi ile Avrupa’nın en iyi villalarından bir tanesi seçilmiştir.

'İstanbul'dan ilham alınarak belirlenen renk kartelasıyla, harmanlanan tarzların ve malzemelerin uyum içindeki keskin kontrastlarıyla;

şehrin kendisine atıfta bulunan bir tasarım.'