Treso İç Mimarlık 2011 yılında Melda Dikmen Gürel tarafından kuruldu. Kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü çalışma disiplini sayesinde başarılı ve uluslararası ödülleri olan bir tasarım stüdyosuna dönüştü.

Ele aldığı projeler için belirlenen ihtiyaçları, bütçe ve zaman imkanları doğrultusunda cevaplarken; mekanın potansiyelini, fonksiyonel ve estetik anlamda maksimum düzeyde ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.  Sürdürdüğü kişiye özel ve butik çalışma anlayışı ile işvereninin günlük yaşam senaryolarına, kullanım alışkanlıklarına, zevklerine ve ihtiyaçlarına özel düşünülmüş; yenilikçi, zamansız ve keyif veren mekanlar tasarlamaktadır. Tasarlanan mekanı iç mimari projesinden; projede kullanılacak sofra ve servis detaylarına kadar ele alarak; bir marka yaratım süreci gibi ele almaktadır.  

Her yeni projede; edindikleri tecrübeyi, ilk günkü heyecanlarıyla birleştirerek; güçlü bir ekiple birçok farklı ölçekte farklı alan için hizmet vermeye devam etmektedir.

 

​​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Melda Dikmen Gürel

2009 yılında ODTÜ, Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden dereceyle mezun oldu.  Mezuniyetinin ardından Casa’da bir süre sektöre dair deneyim kazandıktan sonra, kendi iç mimari ofisini kurmak hayalini gerçekleştirmek için ayrıldı.

Şu an hala Treso İç Mimarlık’ın sahibi ve baş tasarımcısıdır.